Jak uprawiać nasiona automaty i czym się wyróżniają do pozostałych

Nasiona automaty - Autoflowering

Konopie to roślina pochodząca z Azji i subkontynentu indyjskiego, która od wieków jest powszechnie uprawiana jako roślina spożywcza. Ponieważ staliśmy się bardziej świadomi korzyści zdrowotnych płynących z konkretnych produktów spożywczych, konopie zyskały popularność ze względu na wysoką zawartość białka i jako alternatywne źródło kwasów tłuszczowych omega-3. W ostatnich latach konopie stały się również popularne jako składnik wszelkiego rodzaju pakowanych produktów spożywczych i napojów dzięki swojemu neutralnemu smakowi.

Doprowadziło to do boomu nowych produktów na bazie konopi, zawierających wszystko, od nasion i oleju konopnego po białko konopne w proszku, a nawet mleko konopne. Autokwitnące odmiany konopi to takie, które automatycznie kwitną w pewnym momencie swojego cyklu życia, niezależnie od tego, ile światła otrzymują lub jak bardzo się starzeją. Ten artykuł wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć o autofloweringach - czym są, jak działają i czy powinieneś je sam uprawiać.

Czym jest autofloweringowa odmiana konopi?

Autokwitnące odmiany marihuany są specjalnie wyhodowane, aby rosły jako rośliny, które nie wymagają żadnego cyklu świetlnego do kwitnienia. Oznacza to, że mogą być uprawiane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz i o każdej porze roku. Jedyną rzeczą, która decyduje o czasie kwitnienia jest ich wiek. Nasiona marihuany automatycznie kwitnące zostały opracowane jako bardziej niezawodny typ odmiany marihuany niż oryginalne nasiona fotoperiodowe. Dzieje się tak dlatego, że nie polegają one na hodowcy, który wie dokładnie, kiedy przełączyć rośline na tryb kwitnienia, aby zebrać plon.

Nasiona autofloweringowe mogą pochodzić z hybryd odmian fotoperiodowych lub z całkowicie autofloweringowej odmiany. Jeśli uprawiasz na zewnątrz, zaleca się uprawę hybrydy, ponieważ odmiana automatycznie kwitnąca byłaby zbyt delikatna dla warunków zewnętrznych. Nasiona hybrydowe mogą być uprawiane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Jak działają automatycznie kwitnące nasiona marihuany?

Nasiona automatycznie kwitnące są zazwyczaj hodowane, aby rozpocząć kwitnienie w wieku około 12 tygodni. Oznacza to, że możesz je uprawiać indoor o każdej porze roku, niezależnie od cyklu świetlnego. Wystarczy, że zaczniesz je uprawiać w ciemności, aż do osiągnięcia czasu kwitnienia. Gdy tylko doświadczą 12 godzin nieprzerwanej ciemności, rośliny przestawią się na kwitnienie i zaczną tworzyć buds. Jeśli zaczęliście je w ciemności i uprawiacie je w pomieszczeniach, możecie zauważyć te buds formujące się kilka tygodni po przełączeniu świateł na 12 godzin nieprzerwanej ciemności. Jeśli zaczęliście je w ciemności i uprawiacie je na zewnątrz, mogą zacząć kwitnąć po pierwszym jesiennym przymrozku. Nasiona konopi autoflowering nie mają takiego samego dokładnego czasu wzrostu jak konopie z fotoperiodem.

Wnioski

Nasiona konopi autoflowering to świetny wybór, jeśli chcesz wyhodować trochę konopi, ale nie chcesz czekać, aż osiągną pełną dojrzałość. Uprawa konopi zajmuje kilka miesięcy, ale możesz zebrać nasiona konopi w ciągu zaledwie kilku tygodni od wysiania nasion. Oznacza to, że możesz użyć nasion automatycznie kwitnących do uprawy konopi o każdej porze roku, nawet w regionach, gdzie sezon wegetacyjny jest krótki. Więc jeśli kiedykolwiek chciałeś uprawiać konopie, czy to dla ich włókna, białka, czy oleju, możesz użyć nasion automatycznie kwitnących. Upewnij się tylko, że wiesz, do czego chcesz je wykorzystać, zanim zaczniesz sadzić.

BLOG

Ostatnie wpisy