Czy w nasionach konopi znajduje się THC? Co musisz wiedzieć!

Zawartość THC w nasionach konopi

Prawdopodobnie wiesz, że roślina marihuany jest dojrzałą wersją nasion konopi. Jednak mogłeś nie brać pod uwagę, że w tych nasionach marihuany może znajdować się THC. Jeśli myślisz o uprawie własnej marihuany lub jesteś ciekawy dowiedzieć się więcej na ten temat, ten przewodnik wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć o THC w nasionach marihuany i czy mają one THC w sobie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest THC?

Czym więc dokładnie jest THC? skrót THC oznacza tetrahydrokannabinol, który jest psychoaktywnym kannabionoidem znajdującym się w roślinach konopi. Konkretnie, jest to główny euforyczny lub zmieniający nastrój związek chemiczny znajdujący się w roślinach marihuany. Oprócz efektu psychoaktywnego THC niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych.

THC to związek roślinny, która znajduje się w kwiatach konopi, dlatego możesz się zastanawiać, czy THC znajduje się również w nasionach marihuany.

Czy marihuana ma w sobie THC?

Tak, marihuana ma w sobie THC. Jego ilość zależy jednak od szczepu marihuany, który posiadasz. Istnieją również różne rodzaje szczepów marihuany z THC.

Szczepy o wysokiej zawartości THC będą dawały bardziej "odurzający" lub "wysoki" efekt niż szczepy o niskiej zawartości THC. Jeśli masz szczep o niskiej zawartości THC, możesz w ogóle nie odczuwać efektów. Niektóre z bardziej popularnych gatunków obejmują:

  • Indica: Jest to najbardziej powszechna odmiana marihuany, często używana jako środek relaksacyjny lub wspomagający sen.
  • Sativa: Powszechnie stosowana w celu pobudzenia kreatywności lub pomocy w depresji lub zmęczeniu.
  • Szczepy hybrydowe: Hybrydy są zazwyczaj mieszanką zarówno indica jak i sativa.

Wszystkie rośliny marihuany mają w sobie THC, ale jego poziom różni się w zależności od rośliny. Sposób, w jaki uprawia się roślinę, może również wpłynąć na ilość THC w niej zawartego.

Czy w nasionach marihuany jest THC?

Pomimo że w samej roślinie marihuany w zależności od odmiany znajduje się zawartość THC, to w samych nasionach nawet najsilniejszych szczepów nie znajdziemy żadnej psychoaktywnego związku roślinnego w skrócie THC. Właśnie z tego powodu, często w krajach gdzie niedozwolona jest uprawa marihuany, bez problemu można legalnie kupić jej nasiona.

BLOG

Ostatnie wpisy